صفحه اصلی

ال اس اف (LSF) چیست؟

این روز ها ساختمان سازی در سطح جهان گسترش یافته است و قطعا پی ریزی و همین طور اهمیت احداث یک سازه در مدت زمانی اندک، مسئله کاملا کلیدی و مهمی است. از روش های گوناگونی برای سرعت بخشیدن به این ساخت و ساز استفاده می شود. یکی از این روش ها سازه های ال اس اف LSF می باشد. قطعا استقامت سازه ها در این مسیر نباید تحت تاثیر قرار بگیرد و اگر شما هم ترجیح می دهید ساختمانی را در اندک زمانی به صورت پیش ساخته از مرحله ای به بعد احداث کنید. باید بگوییم که روش های بروزی در صنعت و تکنولوژی و البته عمران به کار گرفته می شود که یکی از آن ها ساختمان های پیش ساخته مدرن ال اس اف l.s.f می باشد.

ارائه و تولید خدمات ساختمان پیش ساخته L.S.F

سازه ال اس اف LSF چیست؟

فولاد سرد نورد شده گالوانیزه در واقع ترکیبی است که در ال اس اف ها استفاده می شود، استحکام کافی را دارد و شما به عنوان کارفرما و احداث کننده ساختمان، دیگر زحمت طراحی و پیکربندی از صفر را ندارید، از بخشی آماده برای ساخت سازه خود استفاده می کنید و تقریبا تا حدود 50 درصد در عملیات ساختمان سازی صرفه جویی خواهد شد.
این مسئله باعث می شود که برای احداث ساختمان های بلند تا 5 طبقه نیز از ال اس اف LSF استفاده شود.
در بخش منتهی به سقف این ساختمان ها که از این تکنولوژی استفاده کرده اند برای نگهداری و مقاومت بیشتر از خرپا ها استفاده می شود. در اصل این موضوع باعث می شود که سقف شیب دار استحکام بیشتری داشته باشد.
ضمن این که در بخش مهم و اصلی از ورق‌های فولادی که به وسیله نورد سرد تهیه شده به عنوان سازه اصلی استفاده می شود.
در ادامه برای تکمیل هر چه دقیق تر و بهتر و البته شکل دهی کلی به ظاهر ساختمان و جلوگیری از ورود رطوبت در شرایط آب و هوای معتدل، از پانل‌های گچ دیوار خشک به عنوان پوشش در داخل ساختمان های فوق سبک استفاده می شود.

ارائه و تولید خدمات ساختمان پیش ساخته ال اس اف L.S.F

اگر ترجیح می دهید از این تجربه مدرن برای ساخت سازه و ساختمان در هر ارتفاع و با بودجه های مختلف استفاده کنید، حالا فرصتش فرا رسیده است.
در واقع تمامی مراحل ساخت، تولید بصورت تمام اتوماتیک و با آخرین ضوابط مهندسی و مقررات ملی ساختمان انجام میشود و در نهایت اجرا توسط نیرو های مجرب ؛آموزش دیده و آشنا به این تکنیک و تکنولوژی انجام می شود.
در مورد آیین نامه و پروانه ساخت نیز باید بگوییم که کم تر محدودیتی در این زمینه وجود دارد، در ساختمان هاي كوتاه بصورت سيستم سازه اي مختلط بكار مي رود.
از جمله مزایای استفاده از این سبک طراحی و قاب های فولادی می توان به: سادگی، سبکی سازه کلی، مقاومت بالا در برابر زلزله، نصب آسان و بی دردسر بدون هزینه های گزاف، عدم وجود مشکل در تغییرات دما و آب و هوایی و صد البته عدم تاخير ناشي از شرايط جوی در ساخت و نصب سازه، سازگاری مواد و مصالح با شرایط اقلیمی متفاوت مناطق مختلف ایران ، عدم استفاده از موادی که برای سلامتی انسان مضر باشد. ایزولاسیون در برابر سرما، گرما، رطوبت و صوت و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. سیستم کلی این ساختمان ها آمادگی هر گونه سفارشی سازی برای مشتری را خواهد داشت.

مزایای سازه های فولادی فوق سبک

در مورد مزایای این ساختمان ها و احداث با استفاده از این تکنولوژی فوق پیشرفته باید بگوییم که با توجه به سبک بودن این سازه ها، امکان آسیب زلزله به ساختمان ها به میزان بسیار زیادی کم شده است، در واقع زلزله همیشه به ساختمان هایی که از بافت های بسیار سنگین استفاده می کنند آسیب های بدتر و به مراتب خطرناک تری وارد می کند.
شرایط نصب و طراحی آن ها نیز بسیار آسان است، ابتدا توسط مهندسین و متخصصین در کارگاهی بزرگ طراحی و ساخته شده و پس از آن نیز در اندک زمان ممکن به آسانی به محل مورد نظر منتقل می شوند و در عرض چند روز احداث ساختمان به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.
همین طور مهندسین معمار نیز می توانند با خلاقیت بیشتری اینگونه ساختمان ها را نقشه کشی کرده و در معماری آن ها نیز کمترین محدودیت ممکن وجود دارد و از این نظر می توان گفت که شرایط سازه های فولادی فوق سبک و قاب های L.S.F به مراتب بهتر است.
پس بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای ساخت حتی واحد هایی که 4 و یا 5 طبقه هستند از این پیکربندی های مقاوم و البته سبک استفاده کنند.
ضمن این که سازه های ال اس اف باعث صرفه جویی در آینده و برای ساکنین ساختمان خواهند شد. به این صورت که بافت های استفاده شده در کامل کردن واحد ها می تواند بسیار از هدر رفت سرما و گرما جلوگیری کند و در واقع صرفه جویی خواهد بود هم در انرژی و هم در مدیریت هزینه های اضافی.

احداث سازه های پیش ساخته در شرایط آب و هوایی ایران

بسیاری معتقدند که ساخت و طراحی این گونه ساختمان ها نیاز به بررسی دقیق و کامل خاک، شرایط آب و هوایی و البته جوی خواهد داشت.
در این وضعیت باید بگوییم که ساختمان سازی توسط تکنولوژی های پیش ساخته به آسانی و البته سادگی همان چیزی است که در ذهن داریم و به هیچ عنوان خطری نیز اینگونه واحد های تجاری و مسکونی را تهدید نمی کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به رفرنس های غیرایرانی مراجعه کنید.
در این زمینه توضیحات کاملی ارائه شده است و نشان می دهد که هرگونه ساخت املاک، واحد های تفریحی و تجاری در سراسر کشورمان توس پیش ساخته ها امکانپذیر است.
قاب های فولادی سبک، یا همان ال ای اف LSF که مخفف عبارت Lightweight Steel Framing می باشد نیز می تواند تحولی عظیم باشد در صنعت ساختمان سازی که در طول چند سال اخیر به طور کامل در کشور های اروپایی، امریکا، ژاپن و بخصوص کشور های صنعتی و پیشرفته شناخته می شود.

پروژه های ساختمانی پیش ساخته در ایران

یکی از شرکت های معتبر که ارائه دهنده پیشرفته ترین نقشه ها و پروژه های ساختمانی با سابقه درخشان L.S.F است، ,ويرا سازه نام دارد که در طول چند سال اخیر فعالیت های گسترده ای را در بهره گیری از این تکنولوژی داشته و همین طور موفق به ساخت و ساز های عظیم توسط این سيستم مقاوم شده است.
اگر هنوز در مورد ساختمان و یا واحدی که قصد احداثش را دارید تصمیم نگرفته اید و یا این که دچار تردید هستید، باید بگوییم که با یک تماس کوتاه و ساده می توانید هر چه را که می خواهید به راحتی بدست آورید و همینطور زمینه سازی های لازم برای همکاری با این شرکت را نیز فراهم کنید.
آن ها بر اساس متد های بروز و برنامه ریزی شده ای که در کشور های خارجی و در این زمینه استفاده می شود می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نتیجه را با کمترین بودجه بگیرید.

ويرا سازه طراح تولید کننده L.S.F در ایران

شرکت مهندسی ويرا سازه طراح تولید کننده و مجری پروژه های ساختمانی پیش ساخته

این روز ها ساخت و ساز و احداث بنا های مسکونی، تجاری تبدیل به یکی از متداول ترین تجارت ها برای افرادی شده است که دوست دارند زودتر مسیر موفقیت را طی کنند.
در این باره باید بگوییم که شركت ويرا سازه به عنوان یکی از با سابقه ترین برند ها در حوزه تولید و طراحی و البته مهندسی پروژه های پیش ساخته شناخته میشود که فعالیت گسترده خود را در حدود 16 ساله كه آغاز كرده است و در طول این چند سال دارای نمونه کار ها و همین طور داکیومنت پروژه های مهمی از بزرگ ترین ساخت و ساز ها در این دسته بندی است.
بسیاری از افراد ترجیح می دهند ساختمان، ویلا و یا ملک خود را با خرید زمینه خودشان به صورت کاملا سفارشی سازی شده طراحی و به ثمر برسانند، در این وضعیت قطعا ساختمان های بزرگ می توانند از این تکنولوژی برای احداث سریع تر استفاده کنند.
همیشه برای اعتماد به یک شرکت در زمینه های متفاوت و صد البته ساختمانی، بهتر است سوابق و نظرات مشتریان را بررسی کنید. در این صورت می توانید از انتخاب خود به یقین و اطمینان برسید.
قاب بندی فولادی سبک همان طور که از نامش مشخص است، هم بسیار آسان طراحی می شود و هم به راحتی در دسترس کارفرما قرار می گیرد.
ويرا سازه طراح تولید کننده L.S.F در ایران
یکی از برند هایی که در این زمینه فعالیت گسترده و قدرتمندی را داشته و شما می توانید با مراجعه به وب سایت آن ها به نشانی اینترنتی: virasaze.ir در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید و نمونه کار های آن ها را مشاهده کنید. ضمن این که در بخش ارتباط با ما می توانید برای احداث ملک خود به این شیوه مشاوره های لازم را دریافت کنید.
به این صورت که آیا با توجه به متراژ، نوع بافت خاک و همین طور آب و هوا و شرایط جوی و تعداد طبقات می توان از این تکنولوژی به خوبی استفاده کرد؟
ضمن این که با توجه به قوانین بین المللی و مطابق آن قوانین عمران و ساختمان سازی کشورمان، هیچ گونه محدودیتی درباره استفاده از این ویژگی برای ساختمان سازی وجود ندارد و بر اساس هنجار های تعریف شده مهندسین عمران و کارفرمایان ساختمان سازی می توانند از L.S.F به عنوان یک تکنولوژی جدید استفاده کنند.

لینک کوتاه این مقاله

همکاری با ویرا سازه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی

تماس مستقیم با ۰۲۱۶۳۷۲۹۲۱۰ در ساعات اداری