صفحه اصلی

خانه پیش ساخته ال اس اف lsf

خانه های پیش ساخته انواع مختلفی دارند. خانه های پیش ساخته ممکن است از جنس بتن سبک یا سیستم های قاب های سبک فولادی سرد نورد شده ال اس اف باشند. در ایران عمدتا به اشتباه به سازه های اسکان موقت خانه های پیش ساخته کانکسی گفته می شود. میان خانه های کانکسی پیش ساخته با سازه پیش ساخته ال اس اف lsf تفاوت فاحشی وجود دارد.

خانه های پیش ساخته انواع مختلفی دارند. خانه های پیش ساخته ممکن است از جنس بتن سبک یا سیستم های قاب های سبک فولادی سرد نورد شده ال اس اف باشند.

در ایران عمدتا به اشتباه به سازه های اسکان موقت خانه های پیش ساخته کانکسی گفته می شود. میان خانه های کانکسی پیش ساخته با سازه پیش ساخته ال اس اف lsf تفاوت فاحشی وجود دارد.

اصولا ساخت خانه پیش ساخته به صورت کانکس به صورت تجربی صورت می گیرد و نه بر اساس اصول مهندسی.
خانه های کانکسی عمدتا به منظور اسکان موقت استفاده می شوند. برای ساخت این سازه دستورالعمل طراحی، اجرا، محاسبه و آیین نامه وجود ندارد. سازه کانکسی از دیدگاه مراکز رسمی مانند شهرداری و نظام مهندسی به رسمیت شناخته نمی شود. در ساخت خانه پیش ساخته ال اس اف lsf، تمام مراحل ساخت مطابق سازه های مرسوم بتنی و فلزی صورت می گیرد.

سازه ال اس اف

همانطور که گفتیم سازه ال اس اف lsf نوعی سازه ی پیش ساخته سبک می باشد. این سازه طبق طراحی صورت گرفته در کارخانه تولید و ساخته می شود. سازه های پیش ساخته ال اس اف lsf جایگزین مناسبی به جای سازه بتنی و فلزی می باشد. سیستم سازه سبک پیش ساخته ال اس اف lsf یک سیستم سازه‌ ای پیشرفته می باشد که در انواع ساختمان ها نظیر خانه‌ های ویلایی، ساختمان‌ های مسکونی و اداری، ساختمان مدارس و ورزشگاه ها، رستوران‌ ها و… به کار می رود.

ویلا پیش ساخته ال اس اف

روش های جدیدی برای ساخت و ساز ساختمان ها، در صنعت ساختمان سازی پا به عرصه گذاشته اند. یکی از روش ها ساختمان و خانه ال اس اف lsf می باشد. سازه ال اس اف lsf در ساخت ویلای پیش ساخته، خانه های پیش ساخته، آپارتمان تا پنج طبقه به کار می آیند. تمامی فضا ها و امکاناتی که در خانه ها ساخته شده با بتن و فولاد وجود دارد در سازه پیش ساخته ال اس اف وجود دارد. خانه ال اس اف Lsf تمامی بخش های یک سازه نظیر اتاق خواب، هال و پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام تاسیسات گرمایشی و سرمایشی دارا می باشد.

ویلا پیش ساخته ال اس اف
ویلا پیش ساخته ال اس اف

مزایای سازه ال اس اف LSF

سازه ال اس اف LSF به نسبت سایر سازه های متداول در ساخت و ساز از مزایای بسیاری برخوردار است. وزن کم این سازه کاهش خطرات ناشی از زلزله را در پی دارد.
به دلیل ساخت پانل های ال اس اف در کارخانه، عملیات نصب از سرعت بالایی برخوردار است.
با توجه به استفاده از ورق هایی با ضخامت کم، مصرف فولاد در این سازه ها کاهش پیدا می کند. سازه ال اس اف باعث کاهش بارهای مرده ساختمان می شود. وزن اسکلت کل سازه در این سیستم حدود 30 الی 40 درصد کاهش می یابد.
اتصالات اعضا در این سیستم به صورت پیچ و پرچ می باشد. اتصالات پیچی و پرچی به سادگی قابلیت مونتاژ و تفکیک اعضا را می دهند.
در سازه پیش ساخته ال اس اف، اسکلت فولادی کاملاً قابل بازیافت می باشد. می توان از فولاد بازیافت شده برای تولید سازه ال اس اف lsf استفاده کرد.
طراحی معماری برای ساخت خانه ال اس اف lsf دارای محدودیتی نمی باشد. قابلیت طراحی و اجرای سازه بازشو های مختلف وجود دارد.
امکان تلفیق این سازه با سایر سیستم های رایج ساخت و ساز وجود دارد.
امکان تولید انبوه و شهرک سازی
دوام و مقاومت بالای سازه ال اس اف
دقت بالا در اجرای جزئیات سازه
حمل و نقل راحت در کنار نصب سریع و آسان

معایب سازه پیش ساخته ال اس اف LSF

سازه ال اس اف در کنار مزایای چشمگیر از معایبی نیز برخوردار است.

 • از جمله معایب سازه ال اس اف LSF محدودیت اجرا در ابعاد دهانه های بزرگ است.
 • اجرا و نصب سازه ال اس اف نیازمند نیروی متخصص است. محدودیت نیرو های متخصص در زمینه نصب سازه ال اس اف یکی از معایب سازه پیش ساخته ال اس اف می باشد.
 • این سازه ها محدودیت اجرا تا 5 طبقه را دارد.
 • انبساط و انقباض روی این سازه تاثیر دارد و با سر و صدا همراه است.

کاربرد سازه های ‏ال اس اف

با توجه به مزایای فراوان سازه ال اس اف این سازه ها از کاربردهای بی شماری برخوردار است. در بخش زیر لیست کاملی از این کاربرد های مختلف این سازه وجود دارد.

 • ساخت ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی حداکثر تا ۵ طبقه
 • ساخت خانه های دوبلکس و انواع باغ ویلا با ال اس اف
 • ساخت مجموعه های آموزشی و ورزشی
 • شهرک سازی و انبوه سازی با ال اس اف
 • ساخت کارخانه ها و کارگاه های صنعتی
 • ساخت انواع اضافه بنا و اضافه طبقه با ال اس اف
 • اضافه بنا با سازه ال اس اف Lsf

برای ساخت اضافه بنا با ال اس اف علاوه بر گرفتن مجوز از سوی شهرداری باید ستون ها و دیوارها نیز توسط مهندس سازه بررسی شود. ممکن است برای اضافه بنا نیاز به مقاوم سازی ساختمان باشد.
بزرگترین مزیت دیوار فولادی در سازه ال اس اف این است که فقط با یک پیچ می توان آن را به وصل یا جدا کرد. اضافه طبقه زمانی اتفاق می افتد که ساختمان ساخته شده باشد و با توجه به مجوز های شهرداری امکان اضافه کردن اشکوب به سازه وجود داشته باشد.

سازه LSF به دلیل سبکی وزن به عنوان بهترین گزینه برای ساخت اضافه طبقات بر روی ساختمان می باشد. ال اس اف lsf از مقاطع فولادی نورد سرد تشکیل می شود.
سازه های ال اس اف قابلیت اجرای دیوار خشک را دارد و به دلیل سبکی وزن در شرایط زلزله به شدت مقاوم است. خسارات مالی وجانی در هنگام وقوع زلزله در سازه ال اس اف بسیار کمتر از سازه های دیگر است.

خانه های پیش ساخته ضد زلزله ال اس اف lsf
خانه های پیش ساخته ضد زلزله ال اس اف lsf

خانه های پیش ساخته ضد زلزله lsf

با این که تکنولوژی در همه ی عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته است اما هنوز هیچ راهکاری جهت پیش بینی زلزله و از بین بردن خسارات جانبی ناشی از وقوع آن ارائه نشده است. تنها روشی که در کشور های پیشرفته جهت پیشگیری از خسارات زلزله پیش بینی شده ساخت خانه های مقاوم و رواج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله است. ساخت خانه ها و ساختمان های ضد زلزله خسارات ناشی از زلزله را به حداقل ممکن می رساند. بهره گیری از خانه پیش ساخته ال اس اف هم یکی از این راهکار های مهم جهت پیشگیری از خطرات ناشی از زلزله می باشد.

ساختار سازه اسکلت فلزی سبک ال اس اف توسط عناصر گل میخ ها و مسیرها شکل گرفته است. اسکلت اصلی سازه پیش ساخته ال اس اف ترکیبی از اجزای فولاد گالوانیزه نورد سرد شده می باشد. پروفیل های C ، U و Z موجود در این سیستم توسط پیچ و مهره یا پیچ های سر ویفر بهم متصل می‌شوند.

سازه ال اس اف LSF قابلیت کاهش وزن پایه های ساختمان به همراه اضافه کردن بنا یا طبقه را به ساختمان دارد.
ویرا سازه نمایندگی طراحی، تولید و اجرای انواع خانه پیش ساخته را در سراسر ایران بر عهده دارد. به منظور مشاوره و درخواست قیمت با مشاوران ویرا سازه در ارتباط باشید.

لینک کوتاه این مقاله

مقالات مرتبط

سازه ال اس اف از جنس فولاد سرد نورد شده می باشد. این سازه به دلیل مزایای فراوان مانند سرعت ساخت بالا، عدم محدودیت در اجرای نما و پلان، قیمت مناسب، سبکی وزن و مقاوم در برابر زلزله و آتش و… مورد توجه مهندسان، پیمانکاران و ساختمان سازان قرار گرفته است.

اکثر افراد تصور می کنند که ویلاهای پیش ساخته، همان کانکس های سفارشی هستند که نامشان عوض شده است، اما در واقع اینگونه نیست و تفاوت زیادی بین ویلای پیش ساخته و کانکس سفارشی وجود دارد. ویلا پیش ساخته ال اس اف LSF با پیشرفت تکنولوژی در عرصه ساختمان سازی شکل گرفته است.

سیستم سازه های پیش ساخته ال اس اف LSF در سراسر جهان بیشتر برای پروژه های مسکونی استفاده می شود. وزن کم فولاد و مصالح استفاده شده در سازه هوشمند Lsf، آن را به یک روش ساختمانی ایده آل برای ساخت اضافه بنا با ال اس اف روی سازه ساخته شده تبدیل کرده است.

همکاری با ویرا سازه

شما مهندسین، پیمانکاران، و طراحان عزیز میتوانید با توجه به نیاز بازار صنعت ساختمان از ویژگی ها و خدمات مجموعه ویراسازه در زمینه سازه های ال اس اف استفاده کرده و با مجموعه ما همکاری کنید .

تماس مستقیم با 09192191091