صفحه اصلی

ویلا پیش ساخته ال اس اف

اکثر افراد تصور می کنند که ویلاهای پیش ساخته، همان کانکس های سفارشی هستند که نامشان عوض شده است، اما در واقع اینگونه نیست و تفاوت زیادی بین ویلای پیش ساخته و کانکس سفارشی وجود دارد. ویلا پیش ساخته ال اس اف LSF با پیشرفت تکنولوژی در عرصه ساختمان سازی شکل گرفته است.

اکثر افراد تصور می کنند که ویلاهای پیش ساخته، همان کانکس های سفارشی هستند که نامشان عوض شده است، اما در واقع اینگونه نیست و تفاوت زیادی بین ویلای پیش ساخته و کانکس سفارشی وجود دارد.

ویلا پیش ساخته ال اس اف LSF با پیشرفت تکنولوژی در عرصه ساختمان سازی شکل گرفته است. با توجه به رشد جمعیت، نیاز به ساخت ساختمان های بیشتر با سرعت بالاتری پدید آمد. در نتیجه ساختمان های پیش ساخته روی کار آمده اند.
در صنعت ساختمان سازی، روش های جدیدی برای ساخت و ساز پا به عرصه گذاشته اند که یکی از روش ها ساختمان های پیش ساخته ال اس اف است.

طراحی و ساخت ویلا پیش ساخته ال اس اف

روندی که در طراحی ویلای مدرن پیش ساخته ال اس اف باید پیش رو قرار گیرد ابتدا طراحی فرم کلی ساختمان یا طراحی حجم می باشد. برای اجرا شدن یک پروژه مانند ویلا پیش ساخته ال اس اف، در کنار ایده پرداختن به اصول اولیه طراحی از جمله نورپردازی، الحاق و حذف حجم ها یا سطوح و خطوط، هندسه، تناسبات بکار رفته، ریتم و تکرار موجود در بنا، عناصر تک و مجرد از اهمیت بالایی برخوردار اند.

در روند طراحی و ساخت ویلا پیش ساخته ال اس اف مانند سایر پروژه های معماری مطالعه و شناسایی محیط، شرایط اقلیمی منطقه، تهیه اطلاعات و عکسبرداری از زمین باید مورد نظر قرار گیرد.

ارائه طرح به کارفرما و تحویل نقشه های اجرایی به همراه جزییات آن برای پیمانکاران از مراحل اولیه اجرای ویلا پیش ساخته ال اس اف LSF می باشد.

طراحی و ساخت ویلا پیش ساخته ال اس اف
طراحی و ساخت ویلا پیش ساخته ال اس اف

تاریخچه ال اس اف LSF و سی اف اس CFS

سیستم پیش ساخته ال اس اف يكی از شيوه های مدرن اجرای سازه می باشد. استفاده از سیستم قاب فولادی سبک ال اس اف از سال 1950 در برخی از کشور ها از جمله کانادا آغاز شد ولی استفاده گسترده از آن در سال 1990 رخ داد. کارخانه های تولید قاب فولاد سبک سرد نورده شده در ایران برای اولین بار در سال 1385 راه اندازی شد.

مزایای سیستم سازه فولادی سبک ال اس اف LSF

اغلب مصالح مورد استفاده در سیستم سازه پیش ساخته ال اس اف و مصالح پرتی قابل بازیافت هستند.
این سیستم در برابر خوردگی، کج شدگی و ایجاد ترک بسیار مقاوم می باشد.
ال اس اف را می توان با ابعاد دقیق مورد نیاز سفارش داد.
مصالح مورد نیاز برای ساخت سیستم سازه ای ال اس اف حداقل 60% سبک تر از مصالح مرسوم هستند.
جهت گیری این سازه به سمت تکنیک پانل های پیش ساخته است که دیوار های ساختمان در محل کارخانه و تحت شرایط کنترل شده مونتاژ می شوند. سپس به محل احداث سازه جهت نصب منتقل می گردند.
در زمان شکل دهی و ساخت ال اس اف، یک سری سوراخ های استاندارد در جان مقاطع آن ایجاد می نمایند. عبور سیم ها و لوله ها از داخل سوراخ ها باعث ایجاد تسهیل در نصب سیستم های تاسیساتی مکانیکی و الکتریکی داخل دیوار می شود.

دیگر مزایای سازه ال اس اف

 • کاهش مصرف فولاد به دلیل استفاده از مقاطع و ورق های ساخته شده با ضخامت کم و کاهش بار مرده ساختمان
 • امکان ساخت اضافه بنا یا اضافه طبقه بر روی ساختمان موجود به دلیل به وزن نسبتا پایین و سبک سازه
 • مقاومت بالا ورقه های گالوانیزه فولاد سرد نورد در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • سهولت در مونتاژ و تفکیک مقاطع فولادی
 • سرعت بالای اجرا سازه به دلیل ساخت و آماده سازی پانل ها در کارخانه، عملیات نصب در کارگاه
 • دوست دار محیط زیست به دلیل قابلیت بازیافت قطعات فولادی
 • انعطاف پذیری در طراحی ویلا پیش ساخته ال اس اف
 • امکان استفاده در کنار سایر سیستم های بتنی، فولادی و…
 • مقاوم در برابر زلزله و بارهای جانبی ساختمان
 • دقت بسیار بالا در زمان تولید قطعات و حذف خطاهای نیروی انسانی در زمان اجرا سازه ال اس اف
 • امکان اجرای پروژه در کلیه فصول سال
 • افزایش ایمنی و انضباط در کارگاه
 • حمل و نقل آسان
 • امکان تولید انبوه مانند شهرک سازی با ال اس اف
 • برخورداری از استاندارد ها و ضوابط ایمنی در برابر آتش

اجرای سازه ال اس اف LSF

ویلا پیش ساخته ال اس اف در انواع شرایط اقلیمی قابل اجرا بوده و در زمان کم با کیفیت بالا تولید می شود.
در اجرای ویلا پیش ساخته ال اس اف lsf توجه به طبیعت و عدم آسیب رساندن به محیط اطراف از نکات کلیدی این روش می باشد.

سازه پیش ساخته ال اس اف با استفاده از ورق فولاد با روکش گالوانیزه تولید می شود. روش ساخت این سازه به اینگونه است که با توجه به درخواست کارفرما نقشه و پلان ساختمان طراحی می شود. سپس در کارخانه، سازه به صورت پروفیل های استاد و رانر خام تولید می شود. سپس به محل پروژه جهت نصب فرستاده می شوند.

اجرای سازه ال اس اف LSF
اجرای سازه ال اس اف LSF

ساخت ویلا با سازه ال اس اف

ساخت ویلا پیش ساخته به دو روش ال اس اف نیوزلندی و کانادایی قابل اجرا می باشد. هر یک از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. در سیستم ال اس اف به روش کانادایی کلیه مراحل عملیات مربوط به برش، ایجاد سوراخ و مونتاژ قطعات توسط افراد در محل احداث پروژه انجام می شود. در روش نیوزلندی سازه با دستگاه سی ان سی به صورت دیوار تولید می شود. سپس سازه به صورت پک به محل انجام پروژه فرستاده می شود تا در آنجا به روی هم نصب شوند.

ویلا پیش ساخته ال اس اف یک الی دو طبقه در مدت زمان 60 روز ساخته می شود. مدت زمان ساخت یک ویلا با سازه ال اس اف LSF بنا به دلایل گفته شده بسیار کوتاه است. کوتاه بودن زمان ساخت ویلا با LSF سبب می شود تورم تاثیر ناچیزی بر قیمت آن بگذارد. عدم تاثیر تورم بر سازه ال اس اف به این دلیل است که به محض بستن قرارداد فولاد لازم برای کل سازه خریداری می شود تورم شامل حال این سازه نشود.

شرکت ویرا سازه، به عنوان مجری سازه های ال اس اف lsf می تواند انواع ساختمان با کاربری های مختلف را برای مشتریان خود در سراسر کشور عزیزمان ایران طراحی و اجرا نماید. ویراسازه مجری ساخت و نصب سازه پیش ساخته ال اس اف lsf تمامی پروژه های خود را به صورت کلید تحویل و یا به صورت نصب سازه ال اس اف طبق خواست و نظر کارفرما تحویل می دهد.

لینک کوتاه این مقاله

مقالات مرتبط

سازه ال اس اف از جنس فولاد سرد نورد شده می باشد. این سازه به دلیل مزایای فراوان مانند سرعت ساخت بالا، عدم محدودیت در اجرای نما و پلان، قیمت مناسب، سبکی وزن و مقاوم در برابر زلزله و آتش و… مورد توجه مهندسان، پیمانکاران و ساختمان سازان قرار گرفته است.

خانه های پیش ساخته انواع مختلفی دارند. خانه های پیش ساخته ممکن است از جنس بتن سبک یا سیستم های قاب های سبک فولادی سرد نورد شده ال اس اف باشند. در ایران عمدتا به اشتباه به سازه های اسکان موقت خانه های پیش ساخته کانکسی گفته می شود. میان خانه های کانکسی پیش ساخته با سازه پیش ساخته ال اس اف lsf تفاوت فاحشی وجود دارد.

سیستم سازه های پیش ساخته ال اس اف LSF در سراسر جهان بیشتر برای پروژه های مسکونی استفاده می شود. وزن کم فولاد و مصالح استفاده شده در سازه هوشمند Lsf، آن را به یک روش ساختمانی ایده آل برای ساخت اضافه بنا با ال اس اف روی سازه ساخته شده تبدیل کرده است.

همکاری با ویرا سازه

شما مهندسین، پیمانکاران، و طراحان عزیز میتوانید با توجه به نیاز بازار صنعت ساختمان از ویژگی ها و خدمات مجموعه ویراسازه در زمینه سازه های ال اس اف استفاده کرده و با مجموعه ما همکاری کنید .

تماس مستقیم با 09192191091