virasaze

تولید صنعتی چه توجیهی دارد؟

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و تقاضای روزافزون نیاز به مسکن در کشور و به ویژه در نسل جوان؛ گسترش شهرنشینی؛ لزوم برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن؛ کیفیت پایین شیوه‌های سنتی ساخت وساز؛ کاهش منابع انرژی و نیاز به صرفه جویی در مصرف و کاهش اتلاف انرژی ساختمان در راستای اصلاح الگوی مصرف؛ بالا بودن قیمت تمام شده مسکن و عدم امکان خرید توسط اقشار ضعیف و متوسط؛ افزایش سرعت احداث مسکن در بازه زمانی کوتاه در جهت تحقق برنامه‌های میان مدت و بلند مدت دولت؛ افزایش بهره‌وری و جایگزین کردن نیروی کار تحصیل کرده؛ استفاده بهینه از منابع و مصالح؛ و زلزله خیزی کشورمان و به تبع آن، ناکارآیی سیستمهای سنتی و متداول در تولید انبوه مسکن، نگرش به سمت سیستم‌های صنعتی تولید ساختمان ضروری به نظر می‌رسد.

وضعیت زلزله در کشور ما چگونه است؟

کشور ما که در یکی از مناطق زلزله خیز دنیا قرار دارد، طی قرن اخیر، بالغ بر 30هزار زلزله را تجربه کرده که قربانیان زلزله های مهم این دوره، حدود 160هزار نفر گزارش شده است.

چرا LSF ؟

در بلایای طبیعی مثل زلزله زندگی ما را بارهای مرده تهدید می کنند. بارهای مرده شامل مصالح سنگین در دیوار ها، کف و سقف ساختمان های سنتی متمرکز هستند و همچنین شامل وسایل زندگی ما نیز هستند. ما نمی توانیم از وسایلی که در زندگی مان استفاده می کنیم بگذریم بنابراین باید ساختمان را سبک بسازیم. در این نقطه است که سیستم سازه سبک فولادی در اولویت اول قرار می گیرد.

به چه معنی است؟

حروف اختصاری LSF از کلمات Light Steel Frame فریم به معنای قاب های سبک فولادی سرد نورد شده است.

ساختمان با ال اس اف چگونه ساختمانی است؟

ساختمان هایی که به روش LSF ساخته می شوند در واقع از مجموعه ای از دیوارها ، سقف و کف تشکیل می شوند که شاکله اصلی آنها پروفیل های فولادی سرد نورد شده است .

روش و مراحل ساخت ساختمان با سازه ال اس اف چگونه است؟

روش تولید این قطعات و احداث چنین ساختمانهایی به این صورت است که ورقه های فولادی ابتدا در کارخانه و توسط دستگاه به ابعاد ، اندازه ها و اشکال معین شکل دهی شده و به هم متصل می شوند. پنل هایی که به این شکل تولید می شوند به محل احداث ساختمان منتقل شده و بر اساس نقشه های از قبل طراحی شده و بر روی فونداسیون متناسب با این نوع از سازه بر یکدیگر سوار می شوند. اسکلت شکل گرفته توسط ورقه های OSB ، گچ برگ ، سمنت برد و یا سایر مصالح پوششی نظیر سنگ برای نمای بیرونی و یا سرامیک برای کف سازی ، پوشانده شده و سایر مراحل احداث و تکمیل بنا طی می شود.

با ال اس اف چه ساختمان هایی می شود ساخت؟

سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) یک سیستم سازه ای پیشرفته است که در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، خانه های ویلایی تک خانوار و چندخانوار ، ساختمانهای مسکونی، اداری و صنعتی یک، دو و سه طبقه، و تا 5 طبقه ،هتل ها و هتل آپارتمان ها، ساختمان های مدارس و دانشگاهی، رستورانها و …. دارای کاربرد می باشد. سیستم سازه های فولادی سبک(LSF) یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورداستفاده قرار می گیرد.

اصلی ترین عامل در سازه های فولادی سبک LSF چیست؟

اصلی ترین عامل در سازه ای فولادی سبک، مقاطع فولادی جدار نازک می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک، مقاطع فلزی سرد نورد شده ای می باشند که با استفاده از ورقهای فولادی نازک و با استفاده از روشRoll Forming شکل دهی می شوند. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنهاست که باعث می گردد، تولید در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام گیرد. مقاطع فولادی جدار نازک ، سبک بوده و به راحتی قابل حمل می باشد.بخش های مختلف ساختمان را به راحتی می توان با این مقاطع مونتاژ نمود. این عوامل باعث می گردد که عملیات ساخت با این سیستم بسیار سریع باشد.

جایگاه LSF در ساخت و ساز صنعتی چیست؟

عمده ترین دلیلی که ساختمانهای LSF به شدت با استقبال جهانی مواجه شده است ، استحکام این نوع از ساختمان و مقاومتی است که در برابر زلزله از خود نشان می دهد. این ساختمان ها به دلیل یکپارچگی اجزای تشکیل دهنده و سبکی وزن ، مناسبترین رفتار را در برابر نیروهای وارده ناشی از زلزله از خود نشان می دهند.

مزایای LSF چیست؟

امکان بکار گیری محصولات دارای استاندارد در مرحله تأمین مصالح با حداقل پرت و امکان بهینه سازی اجزای مختلف ساختمان برای صرفه جویی در مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف. -مقاومت بالا در برابر زلزله به لحاظ شکل پذیری خوب و سبکی فوق العاده در کنار استحکام بالا. -کاهش نیاز به نیروهای ماهر حرفه ای و امکان جذب خیل عظیم بیکاران تحصیل کرده و بومی در بخش نصب این نوع ساختمان ها که با هزینه کمتر کیفیت بیشتر را برای ساختمان به ارمغان می آورند. -کاهش رکود سرمایه در طول دوره ساخت، در کنار افزایش کیفیت و کمیت ساخت و ساز. -کاهش مصرف انرژی در کلیه مراحل تولید مصالح ساختمانی،حمل مصالح ، بهره برداری و جمع آوری ساختمان. -نیازکم این روش به صنعت سیمان که یک صنعت آلاینده بوده و این نوع ساختمان را دوستدار محیط زیست معرفی می کند. – کاهش مصرف فولاد در ساختمان که به تدریج حکم فلزی با ارزش را پیدا خواهد کرده و دفن بدون ملاحظه آن در ساختمان های موجود هیچگونه توجیهی ندارد. مقاومت در برابر زلزله; سرعت ساخت; صرفه جویی در مواد و انرژی; ساختمان دوستار محیط زیست; ساختمان دنیای آینده است.

تفاوت مصرف فولاد و بتن در یک پلان مشابه چیست؟

مقایسه مصرف فولاد در یک پلان مشابه ( 2 واحد در 3 طبقه جمعا 6 واحد ) برای ساخت یک ساختمان 3- 5طبقه با 100 مترمربع زیر بنا واریانت های زیر بررسی شد: واریانت اول: اسکلت بتنی با سیستم قاب خمشی ساده و سقف مشابه تیرچه بلوک : مصرف کل سیمان: 5/20 تن – مصرف کل فولاد: 4 تن; واریانت دوم: اسکلت فلزی با سیستم مفصلی و سقف کامپوزیت: مصرف کل سیمان: 5/11 تن – مصرف کل فولاد: 8/5 تن; واریانت سوم: احداث سازه فلزی یکپارچه سبک (LSF) : مصرف کل سیما: 2/5 تن – مصرف کل فولاد: 8/2 تن.

دلایل اقبال روز افزون سیستم سازه های L.S.F چیست؟

دوستدار محیط زیست به دلیل نیاز کم این روش به صنعت سیمان و قابلیت استفاده مجدد کاهش نیاز به نیروهای ماهر حرفه ای در تولید این سازه ها یه کمک سیستم های CAD/CAM کیفیت بیشتر با هزینه کمتر و سهولت اجرا این نوع ساختمان ها در مکان های با دسترسی دشوار زمان کوتاه اجرا که خواب سرمایه در طول دوره ساخت را کاهش می دهد امکان تولید انبوه با رعایت استانداردهای فنی کاهش مصرف فولاد که حکم فلزی با ارزشی را در آینده پیدا خواهد کرد که دفن بدون ملاحظه آن در ساختمان های سنتی هیچگونه توجیهی ندارد.

دلایل کاهش مصرف فولاد با مقاطع سرد نورد شده چیست؟

-مشخصات مکا نیکی برتر در مقایسه با پروفیل های گرم نورد; -حداقل پرت مصالح به کار گرفته شده درحین ساخت به دلیل طراحی بهینه صنعتی; -نوع فولاد مصرفی در سازه های L.S.F ; -مقاومت بالا در برابر زلزله به لحاظ شکل پذیری خوب و سبکی فوق العاده در کنار استحکام بالا; -طراحی و ساخت به کمک سیستم های CAD / CAM و افزایش قابلیت های مکانیکی مقاطع بار بر ; -جایگزینی المان های سازه ای ضعیف زیاد به جای المان های قوی کم; -امکان بالفعل ساخت و ساز خشک در سیستم های L.S.F

دلایل و الزامات استفاده از سازه های سبک LSF چیست؟

نیاز سالانه مسکن حدود 1,5 میلیون واحد مسکونی می باشد.; -توان تولید سالانه محدود به 600-400 هزار دستگاه میباشد; -کمبود سیمان، فولاد، نیروی انسانی ماهر; -خطر وقوع زلزله های مرگبار در فلات ایران; -گران شدن شدید مصالح سنتی و دستمزد ; -طولانی بودن زمان ساخت و خواب سرمایه; -کیفیت پایین ساختمانهای سنتی ; -گران شدن حامل های انرژی.

مزایا و ویژگی های ساختمان های LSF کدامند؟

مقاومت در برابر زلزله; سرعت ساخت; صرفه جویی در مواد و انرژی; LSF ساختمان دوستار محیط زیست; LSF ساختمان دنیای آینده است.

مقاومت ساختمان های LSF در برابر زلزله چگونه است؟

فلسفه مهندسی در این نوع از ساختمان این است که المانهای ضعیف ولی متعدد را جایگزین المانهای قوی ولی کم تعداد کرده اند به همین دلیل در زمان وقوع زلزله حتی اگر بخشی از ساختمان دچار آسیب بشود سایر قسمتها نقص آن را جبران می کنند . ساختمانهای LSF بسیار سبک اند ، برای مقایسه ، وزن ساختمان های LSF یک ششم ساختمانهای بتنی و یک پنجم تا یک چهارم ساختمانهای فلزی است و از آنجایی که یک ساختمان هرچقدر سبکتر باشد نیروی کمتری را نیز جذب می کند بنابراین در زمان وقوع زلزله کمترین آسیب را می بیند. اکنون به کمک تکنولوژی کدکم این امکان فراهم آمده است که ساختمانهای LSF را در شرایط حدی و به صورت شکل پذیر و به همان شکلی که طراحی کرده ایم بسازیم. همچنین به کمک تولید مکانیزه مبتنی بر طراحی مهندسی ، نقش نیروی انسانی و خطاهای احتمالی در اندازه گیری و نصب به حداقل می رسد. به این ترتیب ساختمانی بنا می شود که عملکرد بهتری دارد.

سرعت ساخت در ساختمان های LSF چگونه است؟

دلیل دیگری که ساختمانهای LSF با استقبال مواجه شده است بالا بودن سرعت ساخت این نوع از ساختمان است. روش کدکم باعث شده سرعت ساخت المانهای سازه ای در این نوع از سازه افزایش یابد، از سوی دیگر سبکی این نوع از ساختمان باعث می شود با صرف مواد و انرژی و نیروی انسانی بسیار کمتر و در زمانی بسیار کوتاه ترامکان جابه جایی ، مونتاژ و نصب فراهم آید.

صرفه جویی در مواد و انرژی در ساختمان های LSF چگونه است؟

صرفه جویی در مصرف مواد و انرژی دیگر مزیت ساختمان سازی به روش LSF است. حجم کم و سبک بودن باعث می شود میزان و حجم کمتری از مواد و متریال برای ساخت مورد نیاز باشد و این به معنای صرف انرژی کمتر برای تولید مواد است. سبکی موجب می شود انرژی مورد نیاز برای حمل ونقل به نحو قابل توجهی کاهش پیدا کند. در زمان ساخت و اجرای ساختمان نیز انرژی کمتری برای جابه جایی و نصب قطعات و مصالح مورد نیاز است. همچنین پس از ساخت و در زمان بهره برداری ، به دلیل قابلیتهای مناسب این سیستم برای تطبیق با مصالح ، قطعات و روش های عایق بندی ساختمان ، امکان به حداقل رساندن تبادل حرارت میان محیط داخل و بیرونی ساختمان و در نتیجه سیوینگ انرژی فراهم می شود.

چرا ساختمان LSF دوستار محیط زیست است؟

این ساختمانها در زمان ساخت ، حداقل پرت مصالح و انرژی را دارند و در زمان بهره برداری نیز کمترین انرژی را هدر می دهند. علاوه بر این بسیاری از مواد و مصالحی که در این نوع از ساختمان به کار می رود، در پایان عمر ساختمان قابل بازگشت به طبیعت و یا قابل بازیافت است . ساختمان های LSF در دنیا به عنوان ساختمان های دوستار محیط زیست معروفند.

چرا LSF ساختمان دنیای آینده است؟

LSF بی تردید روز به روز جایگاه مناسبتری را در بازار ساخت و ساز کسب خواهد کرد چرا که این نوع از ساختمان در مقایسه با سایر روشهای استاندارد ، از قیمت تمام شده بسیار مناسبتری برخوردار است. در مجموع با توجه به شرایط نوین شکل گرفته در جهان و با لحاظ کلیه ملاحظات زیست محیطی ، توجیهات اقتصادی ، شرایط گوناگون و متنوع اقلیمی ، مسأله انرژِی ، نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه های ساختمانی و بالاخره موضوع بهره برداری از ساختمان ، روش LSF به عنوان یکی از مناسب ترین روشهای ساختمان سازی در شرایط فعلی جهان شناخته می شود . این فاکتورها رقابت پذیری این سیستم ساختمانی را با سایر سیستم های ساختمانی به وضوح نشان می دهد به نحوی که میزان استقبال از این روش ، با رشدی نزدیک به صد در صد ، در صدر روش های گوناگون ساخت و ساز در جهان قرار دارد.

کنترل کیفیت تولید چگونه انجام می شود؟

برای اطمینان از کیفیت مواد نیز با کنترل کیفی مستمر در آزمایشگاه های معتبر ، کیفیت آنها تحت نظارت و کنترل قرار می گیرد. در کارخانه پس از اتمام تولید توسط دستگاه ، برای حصول اطمینان بیشتر با استفاده از ابزارهای دقیق نیز ، ابعاد ، اندازه ها و کیفیت محصول نهایی مورد بازبینی و نظارت قرار گرفته و از رعایت استانداردها ، اطمینان حاصل می شود.

در پروژه های با فواصل دور قطعات چگونه مونتاژ می شوند؟

پس از مونتاژ و ساخت پنل ها ، عملیات بارگیری آنها به انجام می رسد. در صورتی که محل احداث بنا فاصله بیشتری با محل کارخانه داشته باشد برای صرفه جویی در زمان و انرژی ، قطعات را به صورت دمونتاژ به محل کارگاه منتقل کرده و عملیات مونتاژ در محل کارگاه انجام می شود. مونتاژ قطعات نیز در هر محلی که صورت بگیرد ، عملیاتی قابل کنترل و نظارت است به نحوی که با استفاده از نقشه های می توان از مونتاژ صحیح قطعات اطمینان حاصل کرد.

نصب در کارگاه و احداث ساختمان در سازه های ال اس اف چگونه انجام می شود؟

پنلهای بابر، اسکلت اصلی ساختمان را تشکیل می دهند. با ساخت و تکمیل پنلها ، مرحله نصب آغاز می شود. به دلیل سبک بودن ساختمانهای LSF ، اجرای فونداسیون ، با صرف مواد کمتر و در زمانی کوتاه تر قابل انجام است. پیش از قرار گرفتن پنلها بر روی زمین به منظور عایق کاری و افزایش عمر بنا ، از فوم های مخصوص به عنوان حایل میان پنل و فونداسیون استفاده می شود. پنلها بر اساس نقشه و تحت نظارت ، هر یک در جای خود قرار گرفته و عملیات نصب انجام می شود . قطعات با استفاده از پیچ های سرمته ای به یکدیگر متصل شده و با بولت به زمین میخکوب می شوند. بخشی از عملیات نصب در ارتفاع ، با استفاده از جرثقیل انجام می شود. با شکل گیری اسکلت ساختمان ، سایر مراحل ساخت و تکمیل بنا ، انجام می پذیرد و سفتکاری سازه ای کامل می شود.

پوشش اولیه ساختمان ال اس اف چیست؟

پوشش اولیه سازه با استفاده از ورقه های OSB یا فایبرسمنت ایجاد می شود .ورقه های OSB بر روی پنلها نصب می شود.

نماکاری ساختمان ال اس اف چگونه انجام می شود؟

همچنین نماکاری ساختمان با استفاده از انواع مصالح ماسونری نظیر سنگ آجر و درایوال نظیر فایبر سمنت و نماهای سفالی و کامپوزیتی انجام می شود. تخته های سیمانی مورد استفاده متشکل از سیمان و الیاف سلولزی است که آزبست و آسیبهای زیست محیطی ندارند.

کف سازی و کاشی کاری کی انجام می شود؟

همچنین پس از انجام عملیات فوم بتن ، کاشی کاری و کف سازی به انجام می رسد.

دیوارهای داخلی در ساختمان ال اس اف چگونه اند؟

نصب پنلهای گچ برگ نیز با سرعت قابل انجام است و نکته مهم اینکه به دلیل تولید کارخانه ای این نوع از مصالح ، دیوارها به طور یکنواخت اجرا شده و ناصافی آنها به حداقل می رسد به نحوی که پس از اجرا دیواری کاملا پرداخت شده خواهیم داشت. به دلیل یکدست بودن سطوح دیوارها ، اجرای بتونه و رنگکاری فضای داخلی ساختمان با سرعت و سهولت قابل انجام است.

ضرورت صنعتی سازی مسکن؟

یکی از بخش­های مهم که مستقیما نقش اساسي در زندگی مردم دارد مسئله مسکن و کمبود آن در مقايسه با انتظارات و نیازهای مردم است . این نکته­ ای است که تمام مسئولان و مردم بر آن وقوف کامل داشته و از آن آگاه هستند.

از طرفي نرخ بالای رشد جمعیت در دهه اول انقلاب و فقدان برنامه­ های مناسب براي تامين مسكن دهك­ هاي كم درآمد جامعه منجر به عدم توان پاسخگویی به تقاضاي مورد نياز گرديده ­است.

برای حل این مشکل راه حل­های مختلفی پیشنهاد مي­گردد ليكن ازآنجایی­که این راه­ حل­ها مبتنی بر نگاه سنتی به مقوله مسکن است و هیچ تجدیدنظر جدی در نوع نگاه حاصل نشده، بالتبع جوابگوی حل مشکلات اين عرصه نیز نبوده ­است.

از اين رو مهمترین مسأله­ اي که بایستی درخصوص رفع مشکل مسکن به آن پرداخت، مسئله تغییر نگاه نسبت به موضوع و حل آن از منظری دیگر است.

نگاه به صنعتی­ سازی ساختمان و مسکن به عنوان یک ضرورت ملی همان تغییری است که باید ابتدا درتفکرات برنامه ­ريزي به­ وجود بیاوريم تا با اتکای به آن به شیوه ­های جدید که مبتنی بر فن آوری های نوین است روی آوریم.

در صورت حركت به سمت صنعتي ­سازي ساختمان نه تنها توانایی پاسخگویی به تقاضاي فعلي جامعه وجود خواهد داشت، بلكه در سرعت ساخت، كيفيت و قيمت تمام شده ساختمان نيز تاثيرات مثبت جدي خواهد گذاشت.

صنعتي­ سازي ساختمان از جمله عوامل مهم در افزايش توليد و برقراركننده تعادل ميان عرضه و تقاضا در بازار مي‌باشد. در اين راستا حمايت از اين صنعت جهت نيل به اهداف زير ضروري به نظر مي‌رسد:‌

  • افزايش جمعيت و تقاضاي روز افزون مسكن در كشور به ويژه در نسل جوان
  • لزوم برقراري تعادل بين عرضه و تقاضاي مسكن در كشور
  • كيفيت پائين شيوه هاي سنتي سازي ساختمان
  • كاهش منابع انرژي و نياز به صرفه جوئي مصرف و اتلاف انرژي در ساختمان در راستاي كاهش الگوي مصرف در كشور
  • بالا بودن قيمت تمام شده مسكن و عدم امكان خريد توسط اقشار ضعيف و متوسط
  • افزايش سرعت احداث ساختمان
  • افزايش بهره وري و جايگزين كردن نيروي كار تحصيل كرده
  • استفاده بهينه از منابع و مصالح كشور
  • زلزله خيزي كشور و استحكام خانه هاي صنعتي

تاریخچه تولید صنعتی و تعریف صنعتی سازی:

انقلاب صنعتی، اقتصاد و صنعت دستی را به تولید کارخانه­ ای و ماشینی تبدیل کرد. این انقلاب با ایجاد ماشین­ها ، قدرت بخار و ساخت آهن و فولاد در قرن ۱۸ آغاز گردید و با اختراعات نيروي الکتریکی و ماشین احتراق داخلی ، سوخت نفتی و سنتز شیمیایی در قرن ۱۹ به­ طور چشمگیری ترقی کرد و اکنون با علم الکترونیک و کامپیوترها به اوج خود رسیده است. هرکدام از این مراحل رشد صنعت به نوبه خود بهره ­وری را افزایش داد و کارایی و کیفیت محصولات را بهبود بخشیدند. به تعبير ديگر هر جا كه نياز به توليد يك محصول در مقياس بزرگ بوده، توليد صنعتي به كمك بشر آمده است.

فرآیند صنعتی سازی به معنای فرآیندی است که با بهبود کیفیت، زمان ساخت و استفاده از نیروی کار منجر به افزایش خروجی سیستم و بهینه سازی بهره برداری از تجهیزات، تسهیلات و تکنولوژی می­ شود.

تاريخ صنعت نوين نشان داده كه هر جا بشر نياز به تامين احتیاجات خود در مقياس بزرگ داشته، به توليد صنعتي روي آورده است كه از نمونه هاي آن مي توان از توليد اتومبيل تا لباس و حتي نان صنعتي اشاره كرد.

صنعتي سازي : Industrialization

در يك تعريف جامع، صنعتی سازی به معنای یک پارادايم توليد است كه شامل روشهایی است که میزان استفاده منابع و نیروی کار را با بهينه سازي کاربرد تجهیزات و تکنولوژی در فرآیندها بهبود می دهد.

مفهوم صنعتي سازي ساختمان فقط به معناي پيش ساخته سازي نيست، بلكه شامل، پیش مونتاژ، مدولاریزاسیون و كاربرد فناوري هاي نوين در فرايند ساختمان سازي نيز مي گردد.

صنعتی­ سازی، فرآيندي است كه با بهبود كيفيت، زمان ساخت و استفاده از نيروي كار منجر به افزايش خروجي سيستم و بهينه سازي بهره­ برداري از تجهيزات، تسهيلات و تكنولوژي مي­گردد. بنابراین ما درباره کارخانه هایی صحبت می­کنیم که هر نوع از قطعات را تولید می کنند تا در ساخت و ساز نصب گردد و هدف این شيوه توليد بهبود ایمنی، کیفیت ، هزینه و سطوح خروجی است.

در شیوه تولید صنعتی، تولید قطعات ساختمانی براساس شیوه و استاندارد واحد، به صورت متمرکز ساخته شده و در نهایت به صورت مکانیزه و صنعتی نیز نصب و اجرا می‌شود. در تولید صنعتی از آنجایی که استانداردهای لازم و مشخص تعیین شده است، امکان تولید مدولار در این شیوه وجود دارد و از اتلاف منابع تاحد بسیاری کاسته و به سرعت تولید می‌افزاید. بنابراین یکی از پیش نیازهای اولیه تولید «تمام صنعتی» تبیین و تعریف استانداردهای ساختمانی باتوجه به ویژگی‌های اقلیمی، فرهنگی و نیازهای انسانی است.

در تولید تمام صنعتی، علاوه بر تولید بخش سازه‌ای ساختمان، بخش نرم و غیر سازه‌ای نیز براساس تولید مدولار در کارخانه تولید می‌شود. تمامی‌اجزاء ساختمان بر اساس یک روش و طی یک فرآیند هماهنگ تولید شده و برای نصب به محل اجرای پروژه منتقل می‌شود. به علت تولید در یک سیستم واحد و هماهنگ، امکان نصب مکانیزه قطعات نیز وجود دارد و دخالت نیروی انسانی به حداقل ممکن می‌رسد. این مسئله تاحد بسیاری ضریب خطاهای انسانی را در هنگام تولید پائین می‌آورد و موجب افزایش کیفیت و‌ایمنی ساختمان، و سرعت توليد و در نتيجه قيمت تمام شده می‌شود.

در صنعتي سازي ساختمان، هر چيزي مشخص است كه در كجا به­ كار برده خواهد شد؛ لذا حجم فعاليت­هاي محاسباتي و مهندسي افزايش مي­يابد. افزايش حجم اين فعاليت­ها نه تنها عملكرد كلي زنجيره توليد را كاهش نمي دهد، بلکه بر كل فرايند تاثير مثبت مي گذارد.

واكاوي نگاه خرد مديريت بر اجزاء در زنجيره تامين سنتي سازي ساختمان

مطالعات مختلف نشان مي دهد که علت اكثر مشكلات موجود در زنجيره تامين ساخت و ساز به شيوه سنتي، اين است که مديريت جامع فرآيند توليد در آن اتفاق نمي افتد . اين عامل باعث بالا رفتن ناهماهنگي­ها در اجزاء مختلف شده و  بهره وري كل فرآيند را كاهش مي دهد.

براي مثال، جدایي طراحي و ساخت، كمبود هماهنگي و يكپارچگي بين رشته­ هاي كاركردي، ارتباطات ضعيف و غيره، باعث بروز فاكتورهایي مي شود كه بر عملكرد تاثير مي گذارند، مانند ميزان پائين بهره­ وري، تاخير زماني، افزايش هزينه، تضادها و نزاع ها.

به منظور حل مشكلات عديده موجود در زنجيره تامين ساختمان سازي سنتي، سه نكته زير قابل ذكر است:

۱موارد پیشنهاد شده از سوي متخصصان، زنجیره تأمین را راه­ حل مشكلات سنتي­ سازي می داند. توسعه هماهنگی بین اجزای زنجیره تامین، عملکرد کلی زنجیره و در نتیجه اتلافات را در همه اشکال کاهش می دهد.

۲استفاده بیشتر از تولید Off-Site برای کنترل­هاي مضاعف بر فرآيند توليد، حرکت به سمت طراحی و انجام فعالیت­های پیش از احداث است و این امر به­ طور منطقی منجر به کاهش مشكلات و ناهماهنگي­هاي زنجيره تامين می شود.

۳- در نهایت مدولارسازي و استانداردسازی جهت ساخت­ پذیری بیشتر و کاهش مقدار اصلاحات بر روی مصالح و اجزا یک جهت گیری فرآیندی به سمت کاهش اتلافات است. این امر مکمل استفاده بیشتر از تولید Off-Site است که در آن فعالیت­های پر اتلاف از فرآیند ساخت و ساز حذف می شوند.

فرآيند دستيابي به صنعتي سازي

جهت دستيابي به صنعتي سازي ساختمان در تمام ابعاد آن مي­بايد كل زنجيره تامين صنعت ساختمان سازي را مورد توجه قرار داد. اشاره شد كه در زنجيره تامين صنعت ساخت، حلقه اول طراحي (Design) است. كه خود در سه جزء«طراحي، معماري، سازه و تاسيسات» دسته بندي مي شود. البته واضح است كه طراحي شهرسازي پايه تمام آنهاست.

در زنجيره تامين سنتي سازي ساختمان، پس از گذر از مرحله طراحي با نگاهي به خروجي آن مشاهده مي شود كه بيش از حدود ۳۰۰ آيتم ساختماني عموما در طرح ها گنجانده شده است؛ البته اين عدد بسته به حجم و مقياس پروژه ممكن است متفاوت باشد. اين آيتم ها شامل اسكلت ، ديوار، سقف، درب و پنجره، سنگ، تاسيسات، نازك كاري، و غيره خواهند بود.

اين تعداد گسترده آيتم­ها، اولا مشكل بزرگي بر سر راه توليد انبوه قرار مي­دهد و ثانيا منجر به كاهش عملكرد كلي فرآيند احداث مي گردد. بطور مثال مطالعات مختلف نشان مي دهد كه حجم عظيمي از ضايعات مصالح ساختماني و وجود دوباره كاري هاي بسيار در فرآيند احداث به دليل مدولار نبودن قطعات توليد شده و  عدم هماهنگي بين طراح، توليد كننده و سازنده در زنجيره تامين ساختمان سازي ايجاد مي گردد. از اين رو با استاندارد نمودن اجزاء، امكان دسته بندي قطعات ساختماني در محدوده هاي منطقي و محدود به وجود آمده و تعداد آيتم هاي ساختماني به وجود مي آيد. تنها در اين صورت است كه حداقل تيراژ لازم براي تعداد بهينه توليد انبوه فراهم مي گردد. فرايند توليد انبوه و مدولار قطعات و اجزاء در زنجيره تامين، يك مسير بازگشتي را نيز طي مي كند و تعداد آيتم هاي ساختماني كه از حدود ۳۰۰ عدد به ۵۰ عدد كاهش يافته است، در اختيار طراحان قرار گرفته و آنها بر مبناي آيتم هاي مدولار شده طراحي را انجام مي دهند. اين فرآيند رفت و برگشتي، خود نياز هماهنگي بالا در زنجيره تامين مي باشد.

مقایسه سرعت ساخت بین روش سنتی و صنعتی

الف) توليد سنتي:

در تولید سنتی، فرآیند تولید یک فرآیند کاملاً سری ( متوالی ) است سلسله اقدامات اجرایی باید به ترتیب و مرحله به مرحله اجرا شود.

زنجیره وار بودن این گونه اقدامات، روند اجرای پروژه را بسیار کند و هزینه های اجرایی از قبیل هزینه نیروی انسانی را افزایش مي دهد.

مشکل عمده دیگر در فرآیند تولید سنتی، وجود اقدامات اجرایی بیهوده و غیر ضروری است که بسیاری از آن ناشی از قدیمی‌بودن مصالح مورد استفاده و شیوه ساخت است.

ب) توليد صنعتي:

در فرآیند تولید صنعتی از آنجا که برخی از مراحل تولید در کارخانه و به صورت موازی انجام می‌شود، نیازی به رعایت سلسله مراتب و زنجیره های تولید سنتی در تولید صنعتی نیست.

بسیاری از مراحل تولید می‌تواند همزمان و به صورت موازی انجام شود و می‌توان تنها این قطعات را برای نصب به محل اجرای پروژه آورد و آنها را به هم متصل نمود.

گر بر تعداد طبقات افزوده شود، تفاوت زمان در دو شیوه سنتی و صنعتی بیشتر به چشم می‌خورد. چرا که در تولید صنعتی ساخت قطعات ساختمانی در طبقه بالاتر وابسته به اجرای قطعات در طبقه زیرین نیست در نتیجه تفاوت زمان ساخت در دو روش سنتی و صنعتی بیشتر می‌شود.

تاریخچه LSF

تاریخچه LSF

تاریخچه سازه های سبک فوالدی سرد نورد شده F.S.L به دلیل مزایای فراوان از جمله سرعت وکیفیت باالی ساخت و عملکرد لرزه ای مناسب در سالهایدربسیاری از کشورهای دنیا رواج قابل توجهی یافته است. سیستم ال اخیر استفاده ازسیستم اس اف که از اعضای فوالدی با مقاطع سی اف اس ساخته می...

شرکت مهندسی ویرا سازه ایستا طراح تولیدکننده ومجری پروژه های ساختمانی پیش ساخته

شرکت مهندسی ویرا سازه ایستا طراح تولیدکننده ومجری پروژه های ساختمانی پیش ساخته

شرکت مهندسی ویرا سازه ایستا طراح تولیدکننده ومجری پروژه های ساختمانی پیش ساخته این روز ها ساخت و ساز و احداث بنا های مسکونی، تجاری تبدیل به یکی از متداول ترین تجارت ها برای افرادی شده است که دوست دارند زود تر مسیر موفقیت را طی کنند. در این باره باید بگوییم که شرکت...